Trwa ładowanie proszę czekać ...

Xiaomi Redmi Note 7 recenzja

16 stycznia 2020

Jeśli rok 2018 był rokiem nacięcia, to rok 2019 jest rokiem smartfonu 48MP. Od Honoru do OnePlus - wydaje się, że każdy producent stara się zarobić na trendzie.

Xiaomi z pewnością zdecydował się nie pozostawać w tyle, uwalniając wiele różnych urządzeń z nadmiarową liczbą megapikseli. Spośród nich, Redmi Note 7, jego mistrz budżetowy, jest najtańszy.

Ale to nie tylko aparat fotograficzny, ale również szereg liczb i akronimów wybranych do wygrania każdej wojny specyfikacji w punkcie ceny. Oznacza to, że dostarczany jest z akumulatorem o pojemności 4000 mAh, ośmiordzeniowym chipsetem Snapdragon 660, szklanym tyłem, jasnym ekranem o rozdzielczości 1080p z rozciągniętym profilem i modnym nacięciem na łzę.

Za mniej niż 200 funtów (około 260$/AU$370), to na pewno wydaje się być kradzież, ale z wielu producentów konkurujących w tym gorąco poszukiwanym obszarze, czy Xiaomi Redmi Note 7 zrobić wystarczająco dużo, aby cementować swoje miejsce na szczycie?

Telefony Xiaomi Redmi Note 7 cena i dostępność

  • Zaczyna się od £179 (około $230/AU$330)

Obecnie w Wielkiej Brytanii, wariant 3GB/32GB Redmi Note 7 jest dostępny bezpośrednio w Xiaomi za £179 (około $230/AU$330). Nie potwierdzono dostępności dla USA ani dla Australii.

Wersje globalne urządzenia są dostępne u wielu różnych dostawców jako import, często za znacznie mniejszą cenę, ale z oczywistymi niebezpieczeństwami braku gwarancji i z możliwością zastosowania opłat celnych.

Najważniejsze cechy

  • Główny aparat 48MP wykonuje głównie zdjęcia o rozdzielczości 12MP
  • Porządny chipset Snapdragon 660
  • Brak NFC

Należy powtórzyć, że Redmi Note 7 jest kolekcją megapikseli z dołączonym telefonem. Ukryte w tylnej obudowie kamery siedzą, teoretycznie zbierając wiadra z danymi. Z dnia na dzień kamera działa nieco inaczej - zamiast zbierać informacje z czterech pikseli jednocześnie i łączyć je.

Oznacza to, że pomimo zapierającej dech w piersiach liczby megapikseli moc wyjściowa obrazu jest na ogół ograniczona do 12MP, ale korzysta z lepszego zakresu dynamiki i wydajności przy słabym oświetleniu.

Zasilaniem tego wszystkiego jest Snapdragon 660, ten sam ośmiordzeniowy chipset, który zasila takie urządzenia jak Nokia 7 Plus.

Zbudowany w procesie produkcyjnym 14 nm, oferuje lepsze zarządzanie ciepłem, wydajność i sprawność energetyczną w porównaniu ze starszymi układami, a także takie same cechy jak Snapdragon 636 w Redmi Note 6 Pro. Procesor jest zapisywany w kopii zapasowej z 3 lub 4 GB pamięci RAM.

Oprócz potężnego chipsetu i aparatu fotograficznego, Redmi Note 7 korzysta również z prawie całej szklanej konstrukcji. Mimo że ma plastikowe boki, ma hartowaną szybę z tyłu, aby nadać obrazkom wyjątkowy charakter, choć nie jest tak efektowny jak w przypadku Honoru 10. 

Nie ma jednak NFC, które będzie łamaczem dla tych, którzy lubią dokonywać płatności bezkontaktowych za pomocą telefonu.

Design

  • Szklany przód i tył z plastikowymi bokami
  • Ma tendencję do ześlizgiwania się z powierzchni

Od frontu Redmi Note 7 jest nowoczesnym smartfonem w każdym calu. Wyświetlacz z niewielkim nacięciem na łzę pokrywa prawie wszystko, naprawdę dając to wciągające doświadczenie. A przy 6,3 cala jest to duży panel, choć tak naprawdę nie czuje go ze względu na smukłe ciało.

Boki urządzenia wykonane są z błyszczącego tworzywa sztucznego, które nie jest tak wysokiej jakości jak szyny ze stali nierdzewnej w iPhone'ie XS, ale nadal zachowuje stosunkowo trwałe wrażenie. Niewielką obawę budzi fakt, że tworzywo sztuczne jest błyszczące, co oznacza, że będzie odbierać rysy, jakby wychodziły z mody bez dołączonej obudowy TPU.

Skręcając do tyłu, sytuacja jest znowu pełna tafla szkła. Podczas gdy w dłoni czuje się dobrze, te same obawy o trwałość po raz kolejny mają zastosowanie.

Zwłaszcza, że jest to urządzenie z życzeniem śmierci. Bez względu na powierzchnię lub nachylenie, Redmi Note 7 znajdzie sposób na zsunięcie się i upadek w kierunku podłogi.

W 186g na pewno nie jest to urządzenie nieistotne, jednak ze względu na lekkie materiały i smukły charakter słuchawki, nie jest ona ciężka w ręku i nadal dostarcza ładną stertę, której czasami może brakować tańszym urządzeniom.

W sumie, jest to dobrze zbudowana słuchawka, która podąża za aktualnymi trendami do T, jeśli nie ustawia żadnych nowych.

Ekran

  • 6,3-calowy ekran 1080 x 2340
  • Dobra, ale niezbyt dobra jakość

Przy 6,3 cala, na Redmi Note 7 na pierwszy rzut oka nie ma nic innego do zauważenia niż jego masywny ekran.

Dzięki niewielkiemu nacięciu jest to panel stworzony do oglądania filmów i konsumowania treści. Przy rozdzielczości 1080 x 2340 jest on również wystarczająco ostry, aby zadowolić wszystkich oprócz najbardziej zagorzałych podglądaczy pikseli, oferując jednocześnie zwiększoną żywotność baterii w telefonach QHD+.

Ogólnie rzecz biorąc, okazało się, że choć ekran nie ma większych wad, to jednak nie wyróżnia się zbytnio.

Chociaż jasność jest wystarczająco wysoka dla większości sytuacji, bezpośrednie uderzenie letniego słońca spowoduje, że czytelność zniknie. I o ile możliwe jest dostrojenie kolorów głównie do własnych upodobań za pomocą narzędzia do kalibracji ekranu, o tyle w przypadku bieli widoczny jest silny niebieski rzut.

Niezależnie od tego, kąty widzenia są dobre - w tym wszystkim jest to ekran, który pasuje dokładnie do punktu ceny i jest tym, czego można się spodziewać. To, co to oznacza dla przeciętnego konsumenta, będzie zależało od jego oczekiwań, ale dla większości z nich będzie to prawdopodobnie więcej niż wystarczające.