Trwa ładowanie proszę czekać ...

Jak oglądać filmy z telefonu na telewizorze

15 stycznia 2020

Przesyłaj strumieniowo filmy, udostępniaj zdjęcia i graj w gry bezpośrednio na dużym ekranie. Oglądanie filmów z telefonu lub tabletu jest przyjemne i wygodne. Ale dostaniesz tę samą jakość obrazu na swoim telewizorze z dużym ekranem? Jeszcze lepiej. Oto 3 proste sposoby jak podłączyć smartfon do telewizora:

1. Podłączyć za pomocą kabla do transmisji danych USB

Prawie wszystkie smartfony i tablety mogą być podłączone do portu HDMI telewizora za pomocą kabla USB, takiego jak ten 6-metrowy kabel danych do USB-C. Po podłączeniu możesz wyświetlać ekran telefonu na telewizorze - niezależnie od tego, czy oglądasz zdjęcia, oglądasz filmy, surfujesz po Internecie, korzystasz z aplikacji czy grasz w gry. Wystarczy jeden kabel, więc nie trzeba łączyć się przez Wi-Fi ani pamiętać żadnych haseł.

Im dłuższy jest kabel USB, tym lepiej - zwłaszcza gdy siedzisz z dala od telewizora. Sprawdź ten 10-metrowy kabel Charge i Sync Lightning to USB, aby uzyskać wygodną, dłuższą opcję.

2. Użyj Google Chromecast Ultra

Jeśli przewody nie są twoim pomysłem, wypróbuj gadżet, który podłącza się do telewizora, łączy się z siecią Wi-Fi i komunikuje się między telefonem a dużym ekranem. Google Chromecast Ultra umożliwia odtwarzanie wideo w zapierającej dech w piersiach rozdzielczości 4k. Podłącza się go do portu HDMI telewizora i łączy przez istniejącą sieć Wi-Fi, dzięki czemu możesz przesyłać strumieniowo filmy, muzykę i gry ze swojego smartfonu, tabletu i innych podłączonych urządzeń.

Chromecast Ultra współpracuje z telefonami z systemem iOS i Android, w tym Pixel 4 XL, iPhone 11 Pro Max i Samsung Galaxy S10+. Korzystaj z telefonu jak z pilota, aby pomijać zawartość, wstrzymywać lub przewijać ulubioną scenę. Możesz też całkowicie zrezygnować z używania rąk, wydając polecenia dotyczące Google Home, Google Home Max lub Google Home Mini. Ten prosty, kompaktowy dodatek daje dostęp do ponad 1000 aplikacji obsługujących Cast, w tym do usług transmisji strumieniowej, takich jak Spotify, Netflix i YouTube.

3. Połącz się przez swój inteligentny telewizor

Masz już urządzenie z systemem iOS? Przesyłaj strumieniowo muzykę, filmy, zdjęcia i gry bezpośrednio do telewizora za pomocą AirPlay.* Urządzenie jest zgodne z popularnymi tabletami i smartfonami Apple, w tym iPhone 8 Plus i iPad 10.2. Ikona AirPlay jest dostępna z wielu aplikacji i umożliwia połączenie z Apple TV przez sieć Wi-Fi. Uproszczone elementy sterujące ułatwiają powiększanie, wstrzymywanie i przełączanie trybów wyświetlania, gdy jesteś podłączony do dużego ekranu.

Alternatywnie, właściciele telewizorów Samsung Smart mogą wyświetlać treści z podłączonych urządzeń za pomocą funkcji Smart View. Dostępny w Google Play, App Store i Samsung Galaxy Apps, zamienia Twój smartfon w pilota, który ułatwia zarządzanie ekranem. Podłącz wszystkie urządzenia w jednym miejscu i twórz spersonalizowane listy odtwarzania ulubionych filmów, zdjęć i muzyki. Podobnie jak AirPlay, Samsung Smart View łączy urządzenia z Twoim inteligentnym telewizorem za pomocą istniejącej sieci Wi-Fi.

Wielki ekran, duża rozrywka

Telefon zapewnia łączność ze wszystkimi najnowszymi mediami. A dzięki tym 3 różnym metodom do wyboru, można znaleźć szybki i łatwy sposób na korzystanie z tych mediów z komfortu własnego telewizora. Chcesz odkryć inne sposoby, dzięki którym technologia może poprawić Twój dzień? Odwiedź stronę z akcesoriami firmy Verizon, aby przeglądać różne gadżety i narzędzia, które pasują do Twojego życia.