Trwa ładowanie proszę czekać ...

Zgubiłeś telefon? Namierz go! 4 aplikacje do namierzania telefonu na Androida

17 sierpnia 2016

Pewnie każdemu zdarzało się gubić telefon. Niestety, kradzieże tych urządzeń także się zdarzają.

Warto wiec wiedzieć jak można sobie w takiej sytuacji poradzić i przy zniknięciu naszego urządzenia starać się jeszcze o jego odzyskanie. Najważniejszy jest czas Można trafić na taką osobę, która doskonale zdaje sobie sprawę z tego czym będzie WIPE i dlatego niestety może ona szybko usunąć wszystko z telefonu i wtedy już niestety nie będzie można sobie w tym momencie poradzić. Dlatego jeśli tylko zauważymy brak telefonu to na pewno warto będzie podjąć działania w miarę możliwości najszybciej jak to będzie możliwe.

Filozofia działania aplikacji Jeśli chodzi o takie pionierskie rozwiązania, które pozwalały nam namierzać telefon to był to program „Where’s My Droid„. W tym momencie mieliśmy możliwość po zniknięciu naszego urządzenia otrzymać możliwość jego namierzenia poprzez użycie map Google. Co na pewno bardzo interesujące to fakt, że można było to zrobić nawet bez włączenia nadajnika GPS w telefonie. Obecnie tych możliwości mamy już zdecydowanie więcej i tak naprawdę każdy może szukać tych możliwości, które dla niego będą najlepsze, gdy chodzi o ochronę telefonu przy kradzieży czy zgubieniu.

Where’s My Droid

Aplikacja ta jak już mówiliśmy była pionierem, gdy chodzi o ten rynek. W darmowej wersji nie mieliśmy aż tak wiele możliwości, gdy chodzi o namierzenie telefonu. Ale w przypadku, gdy zdecydujemy się na wersję PRO można oczekiwać, że te możliwości będą od razu zdecydowanie większe. Będzie można między innymi na odległość czyścić telefon z naszych danych, dzięki temu ta ochrona będzie jeszcze zdecydowanie lepsza.

Android Lost Free

Aplikacja, która wydaje się, że będzie mocnym rywalem dla tej wcześniej wskazywanej. Jest to jednak propozycja, która będzie całkowicie darmowa i wydaje się, że to właśnie ma bardzo duże znaczenie. Funkcje są tutaj bardzo ciekawe. Poza tym, że mamy standardowe rozwiązania to będzie można wykorzystać jeszcze kilka innowacyjnych propozycji wprowadzonych przez twórcę, którzy chronią również nasze kontakty i inne dane.