Trwa ładowanie proszę czekać ...

Ukryte możliwości telefonu komórkowego

17 sierpnia 2016

Obecnie w ogóle nie jesteśmy w stanie wyobrazić sobie funkcjonowania bez komórek. Jest to gadżet nieodłączny, z którego chyba każdy z nas korzysta. Ratuje on nas w wielu codziennych sytuacjach. Prawda jednak wygląda tak, że wiele osób nie wie jak wiele możliwości mają te urządzenia.

Zgubiony telefon komórkowy

Wśród tych ukrytych możliwości telefonów będzie między innymi opcja umożliwiająca zdalne sterowanie sprzętem. Jeśli nie mieszkamy w dużym mieście warto przygotować się na wypadek kradzieży czy zgubienia telefonu. Jeśli coś takiego się stanie to można między innymi oczekiwać, że Android da nam znać, co dzieje się z naszym urządzeniem. Będziemy mieli również taką możliwość, by go zdalnie zablokować, co na pewno będzie bardzo korzystne i wygodne dla nas.

Takie same możliwości obecnie pojawiają się również w innych instalowanych systemach w smartfonach. Dlatego właśnie nie będzie problemu, by chronić swoje urządzenie niezależnie od tego, gdzie mamy swój telefon będzie można oczekiwać, że te nasze dane będą odpowiednio chronione. Można się także liczyć z tym, że zawsze jest szansa na to, by udać się do operatora i tam podając numer IMEI można swoje urządzenie zablokować. W niebezpiecznych sytuacjach zawsze będzie można wykorzystywać numer alarmowy 112, który będzie nam dawał możliwość połączenia się ze służbami. Ten numer działa również w momencie, gdy jesteśmy poza zasięgiem co powinno być dla nas bardzo ważne.

Jak korzystać z Facebooka offline

Okazuje się, że i Facebook można obsługiwać bez internetu. Taka opcja się pojawia, ponieważ można to robić przez wiadomości SMS i dowiemy się sprawnie co tam u znajomych. Dzięki komórkom możemy płacić za parking, bilety w komunikacji miejskiej. Tych możliwości jakie dają nam obecnie urządzenia jest bardzo wiele i warto będzie je poznać i wykorzystywać. Na pewno dla niektórych duże znaczenie będzie miała opcja od Nokii, która daje możliwość awaryjnego ładowania telefonu w sytuacji, gdy bateria nam pada. Wystarczy wpisać odpowiedni kod i jeszcze uda się nam wykrzesać nawet 50% tej mocy.